התאמה מרבית

ניתן לומר כי תהליך הייעוץ הארגוני משול למעשה אומן של תפירת עילית, אשר מתמחה ב- "תפירת חליפה אישית וייחודית" המותאמת ללקוח, לצרכיו ולמאפייניו הספציפיים. בדומה לתופר העילית, המחויבות שלי כיועצת היא להבין מיהו הארגון ואנשיו, מהם צרכיהם וציפיותיהם הגלויים והסמויים, ומהן יכולותיהם ומגבלותיהם.

 מכאן אנו בונים ומעצבים דרך שתאפשר להם להתקדם צעד אחר צעד לעבר השינוי הנכסף. זאת, תוך הקפדה לא רק על השגת ההבנה לצורך בשינוי, אלא גם ביצירת הרגלים ומנגנונים שיאפשרו את הטמעתו וביצועו המיטבי לאורך זמן, מבלי להיות תלויים ביועצת הארגונית בעתיד.

פעילות מקצועית

פרסונליזציה – בייעוץ כמו בניהול

אין לי מוצרי מדף, אני מתאימה את הייעוץ והליווי בהתאם לצרכים האינדיבידואליים של הארגון. בכל ארגון שמלווה אני בונה את התהליך מתוך שימוש בידע ובניסיון רב השנים שרכשתי ומתוך מבט מקצועי על העובדים בארגון, החל מהדרג הניהולי ועד אחרון העובדים.

 מודל העבודה שלי מבוסס על הקשבה למשמעויות הארגוניות והאישיות, ראיית צרכי הפרט והמערכת, ומציאת ההקשר הנכון ביותר שיאפשר לשניהם להצליח.  בתוך כך, מושם דגש על גורמים פנימיים שאינם מאפשרים להשיג את התוצאה הרצויה, ומה הדרך להפחתת חסמים ושינוי דפוסי חשיבה והתנהגות, ובניית תהליכי עבודה תומכים ומותאמים המשחררים זאת.


"העתיד כבר לא מה שהיה פעם..."

ארגונים חדשים נולדים, ארגונים קיימים מולידים עצמם מחדש ואחרים נמוגים. מנהלים מבינים היום שעליהם לנסות ולאפשר לעובדיהם לממש את עצמם, זהו עידן של פרסונליזציה בניהול המכוון לגישה אישית ומכיר בחשיבותה. העובד מחפש משמעות- דגש על הטבעת 'חותם' אישי- שותפות ומעורבות כדרך חיים. מתחולל שינוי בהרגלי התעסוקה, תפיסות העבודה משתנות עפ"י הדורות השונים (דור Y), ובארגון החדש מילון המונחים הוא בין השאר WLB, קיימות ו - FUN


 השינוי הוא הדבר היחידי הקבוע

על מנת לייצר שינויים חיוביים לאורך זמן ולגרום לאנשים בארגון לאמץ תפיסות והרגלים חדשים, יש לזהות את נקודות העיוורון שעוצרות אותנו כיחידים וכצוותים. המיקוד בתהליך הוא בהשגת שינוי תודעתי שיוביל להתבוננות חדשה והעלאתן של זוויות ראיה חדשות שיאפשרו פעולות חדשות שיעצבו את השלב הבא.

ה-DOING  זה ה-BEING  החדש ולכן מנהלים נמדדים עפ"י מה שהם עושים ולא עפ"י מה שהם אומרים. 


בתהליך הייעוצי מאמצי מופנים לשני מיקודים מרכזיים:


  • לספק למנהלים פוקוס מתאים המעצים את פעולותיהם ומאפשר להם דיוק בבחירת הפעולה האופטימאלית להשגת המטרות והשפעה מירבית מחד ומימוש עצמי מלא של מי שהם מאידך.
  • רתימת העובדים  למערכת ולמטרותיה תוך מימוש  מלא של יכולותיהם והפוטנציאל הגלום בהם.